NEWS

ARCHIV ZPRÁV A NOVINEK

14. 4. 2023 / ARCHIV ZPRÁV A NOVINEK / Autor: Tomáš Mikšovský / Zdroj: TZ

Přednášky Ivana Součka a Jiřího Gavora součástí programu 24. Světového ropného kongresu

Celkem 8 členů České národní rady WPC se zúčastní 24. Světového ropného kongresu, který se bude konat v Calgary v Kanadě od 17. do 21. září 2023. V nabitém programu odborné konference vystoupí Jiří Gavor a Ivan Souček, který je současně vice-chaiman sekce "Snižování emisí a recyklace v rafinérských a petrochemických zařízeních“.

Pořadatel letošního kongresu Kanadský národní výbor Světové rady pro ropu (WPC Canada) vyhlásil, že příprava celé akce probíhá dle plánu včetně úspěšného budování nezbytné podpory, o kterou je mezi potecinálními sponzory velký zájem. Také se velmi rychle zaplňuje výstavní prostor pro expozice firem i členských organizací a očekává se, že bude brzy vyprodán. 
O globálním významu akce svědčí očekávaný počet účastníků. Konference se zúčastní na 5000 delegátů z více než 100 zemí, přes 200 expozic doprovodné výstavy si přijde prohlédnout na 15.000 návštěvníků převážně z řad odborné veřejnosti. Kongres se těší významné podpoře kanadské vlády. 
Nosným tématem kongresu je „Energetická transformace – cesta k čisté nule“. Společně s předními řečníky z celého světa vystoupí na pódium i 2 zástupci České národní rady WPC. Ivan Souček připravuje přednášku o chemické recyklaci, jako vhodné možnosti pro cirkulární ekonomiku založené na obnovitelných zdrojích. Jiří Gavor prezentuje případovou studii Budoucnost vodíku v tradičních systémech přepravy a skladování zemního plynu ve Střední Evropě. 

NAPIŠTE NÁM


KONTAKTY

WPC - ČNR SEKRETARIÁT
Marek Tikal / LAMA Group
+420 736 514 786
info@petroleum.cz

REDAKCE
Daniel Maxa / VŠCHT Praha
+420 736 514 786
info@petroleum.cz

REDAKCE

Ing. Daniel Maxa, Ph. D. / VŠCHT PRAHA
Ing. Marek Tikal / LAMA ENERGY
Ing. Tomáš Mikšovský / CONVENIENCE

SPOLUPRÁCE

CCS
ČAPPO
SCHP ČR
 

ODKAZY

ČAPPO
VŠCHT PRAHA
MPO ČR

MAPA STRÁNEK   © TOMAS CONSULTING 2024