NEWS

ARCHIV ZPRÁV A NOVINEK

19. 5. 2022 / ARCHIV ZPRÁV A NOVINEK / Autor: TM / Zdroj: WPC

24. World Petroleum Congress: Cesta k čisté nule

Energetický přechod a cesta k čisté nule bude hlavním tématem 24. Světového ropného kongresu, který se má konat 17 - 21. září 2023 v kanadském Calgary. Je to poprvé, co bude čistá nula stěžejním tématem pro celosvětový ropný průmysl. 

Téma cesty k čisté nule je důležitým novým směrem pro World Petroleum Congress a jeho členy. Odráží vzrušující budoucnost globálního energetického průmyslu. "Mnoho z toho, co se stane v Calgary, pomůže utvářet směr globálního energetického průmyslu v nadcházejících letech," uvedl Denis Painchaud, prezident kanadského organizačního výboru.

Uspořádání kongresu bude mít nejen významný ekonomický dopad na naše město, ale umožní nám předvést naši odbornost a skvělou práci, která v současné době nás taví na pozici globálního lídra v oblasti energetické transformace,“ uvedl starosta Calgary Jyoti Gondek v oficiálním prohlášení.

Kongres v Calgary se bude tradičně věnovat řešení klíčových problémů průmyslu, včetně změny klimatu a životního prostředí. Přichází v kritické době, kdy svět očekává přechod k čisté nule,“ Peirce Riemer, generální ředitel World Petroleum Council.

Organizátoři očekávají, že 24. World Petroleum Congress přiláká 15 000 návštěvníků z více než 100 zemí s ekonomickým dopadem odhadovaným na 50 milionů dolarů. Očekává se také účast asi 500 generálních ředitelů a více než 50 hlav států a ministrů průmyslu a energetiky.

NAPIŠTE NÁM


KONTAKTY

WPC - ČNR SEKRETARIÁT
Marek Tikal / LAMA Group
+420 736 514 786
info@petroleum.cz

REDAKCE
Daniel Maxa / VŠCHT Praha
+420 736 514 786
info@petroleum.cz

REDAKCE

Ing. Daniel Maxa, Ph. D. / VŠCHT PRAHA
Ing. Marek Tikal / LAMA ENERGY
Ing. Tomáš Mikšovský / CONVENIENCE

SPOLUPRÁCE

CCS
ČAPPO
SCHP ČR
 

ODKAZY

ČAPPO
VŠCHT PRAHA
MPO ČR

MAPA STRÁNEK   © TOMAS CONSULTING 2024